Tapeta akustyczna SEMPATAP® 5mm

Nowy

Specjalistyczna tapeta akustyczna (mata akustyczna) SEMPATAP® 5mm zdecydowanie poprawia akustykę pomieszczeń - likwidując szkodliwe i niekorzystne zjawiska akustyczne takie jak: pogłos, odbicia/kakofonia dźwięków, rezonans akustyczny, itp. 

Tapeta  SEMPATAP® 5 mm  jest dostępna w formie rolek o wymiarach:  12,50 m  x 1 m (grubość tapety: 5 mm)

Czas realizacji zamówienia:  3 do 5 dni roboczych

Więcej szczegółów

1 409,58 zł

 UWAGA !!!

KOSZT DOSTAWY  WSZYSTKICH TAPET AKUSTYCZNYCH

JEST USTALANY WYŁĄCZNIE INDYWIDUALNIE  - po kontakcie z biurem / obsługą sklepu 

(telefonicznie , mailowo, przez kontakt bezpośredni itp.)

    Podstawowym zadaniem tapety jest likwidacja niekorzystnych i szkodliwych zjawisk akustycznych  - często występujących wewnątrz pomieszczeń -  takich jak:  pogłos,  odbicia / kakofonia dźwięków, rezonans akustyczny, itp.

 Dzięki wieloletniej specjalizacji i doświadczeniu producenta, składowi surowcowemu, strukturze fizyko-chemicznej , specjalnej mikro-porowej i wielowarstwowej konstrukcji  -  tapety te z najwyższą skutecznością  absorbują  dźwięki w szerokim spektrum częstotliwości.

SEMPATAP® 5mm bardzo skutecznie absorbuje  dźwięki w szerokim spektrum częstotliwości  - wykazując się szczególną skutecznością w zakresie pochłaniania częstotliwości średnich i wysokich (proporcjonalnie do wzrostu częstotliwości / wysokości dźwięku).  Współczynnik absorbcji  dźwięku  αs = 0,32 oznacza, że 32% dźwięków jest pochłanianych (absorbowanych) w szerokim (całym) zakresie częstotliwości.

Maksymalną wartość α=0,75 tapeta SEMPATAP®5mm osiąga w przedziale wysokich częstotliwości.

   Jednocześnie jest produktem uniwersalnym pod kątem możliwości zastosowania w przestrzeniach  (pomieszczeniach) o różnym przeznaczeniu użytkowym i funkcji,  niezależnie od kubatury czy kształtuSEMPATAP®5mm jest od lat  stosowany w dużych przestrzeniach kubaturach (np. hole budynków użyteczności publicznej,  galerie handlowe,  hale sportowo–widowiskowe, centra kongresowe, sale i pomieszczenia konferencyjne, kina, teatry, restauracje, przestrzenie biurowe).  Z powodzeniem jest także  używany w budownictwie wielorodzinnym (np. wewnętrzne  ciągi komunikacyjne, części wspólne,  klatki schodowe, garaże podziemne, itp.) oraz w indywidualnych (prywatnych) aplikacjach takich jak wnętrza domów jednorodzinnych , kinach domowych , pomieszczeniach odsłuchowych audio, itp.

   W zależności od stopnia i natężenia  problemu (wymaganego stopnia absorbcji akustycznej) można stosować w całym pomieszczeniu (zalecane), czyli na wszystkich powierzchniach  ścian i suficie,  lub na poszczególnych newralgicznych powierzchniach.

Oporność termiczna  Sempatap 5mm :  R=e/ =0,106 m2.K/W

 

SEMPATAP®  5 mm  stanowi również  barierę ochronną przeciwko wilgoci, pleśni oraz uszkodzeniom powodowanym zjawiskiem skraplania.

Tapetą  SEMPATAP®  5mm można pokrywać pęknięcia i nierówności  ścian / sufitów dzięki  jego elastyczności  (zdolność do rozciągania, ściskania,  zginania

SEMPATAP®  5 mm wpływa na oszczędność energii cieplnej tworząc dodatkową izolację termiczną pomieszczenia (ścian i sufitu)

Ostatnio przeglądane